Dortmundov ogroman korak ka tituli prvaka Nemačke

od strane | maj 24, 2023 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Borusija Dortmund savladala je Augsburg rezultatom 3:0 u gostima u okviru 33. kola nemačke Bundeslige.

,,Milioneri“ su tako iskoristili poraz Bajerna i napravili veliki korak ka tituli šampiona Nemačke.

Dortmund je u 29. minutu ispratio dodavanje i šutirao po sredini gola, ali je golman odbranio udarac.

Augsburg je rano ostao sa 10 igrača na terneu pošto je Uduohaj dobio direktan crveni karton u 38. minutu zbog oštrog starta.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja. Nije Dortmund koristio igrala više ni u dugom poluvremenu. Napadali su, Emre Džan bio je u prilici sa ivice šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan.

Ipak, u 59. minutu gosti su poveli preko Alea i stigli do dugo čekanog gola. Šutirao je po zemlji, lopta se odbila od levu stativu i završila u mreži.

Augsburg je bio u prilici da preko Kardone stigne do izjednačenja, ali je Kobel pročitao namere i sprečio gol.

Vodstvo gostiju potvrdio je ponvo Ale pošto je pokupio odbitak i poslao loptu nisko u gol.

Pobedu je potvrdio Julijan Brant u četvrtom minutu nadoknade.

Dortmund je posle ovog meča prvi na tabeli sa 70 bodova, dva više od Bajerna, što znači da će poslednje kolo odlučiti osvajača prvenstva.