LK (kval) -„Srpski“ Tobol nije izdržao protiv favorita!

od strane | avg 27, 2023 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Odigrane su prve dve utakmice plej-ofa kvalifikacija za grupnu fazu Lige konferencija.

Kahahstanski Tobol je kod kuće poražen od češke Viktorije Plzenj sa 2:1, dok je kazahstanska Astana na svom terenu savladala albanski Partizani rezultatom 1:0.

U Tobolu igraju čak četvorica srpskih fudbalera Bojan Mlađović, Miljan Vukadinović, Ivan Rogač Igor Ivanović, a sa klupe ih predvodi sunarodnik Milić Ćurčić.

Oni su dobro parirali Viktoriji danas sve do 73. minuta kada je Brazilac Kadu zatresao mrežu domaćina, a prednost Čeha duplirao je Lukas Kalvač u 90. minutu. Konačan rezultat i veće šanse Tobolu u revanšu doneo je Serž Debl iz penala u 99. minutu.

Jedan gol bio je dovoljan Astani da slavi protiv Partizanija, a postigao ga je Bosanac Stjepan Lončar u 41. minutu. Kazahstanski tim zatresao je mrežu rivala i u 91. minutu preko Hrvata Marina Tomasova, ali je posle gledanja VAR-a ustanovljeno da je bio u ofsajdu. Tako je Partizani sačuvao solidne šanse da napravi malu senzaciju u revanšu i p