Hrvatska spremna za Evrobasket, rutinski protv Švajcarske

od strane | avg 28, 2022 | Sport | 0 Komentara

Košarkaška reprezentacija Hrvatske ostvarila je pobedu protiv Švajcarske kod kuće 84: 53 u meču drugog kola pretkvalifikacija za naredno Evropsko prvenstvo 2025.

Nakon teško izborene pobede u Varšavi protiv Poljske u prvom kolu, selekcija Damira Mulaomerovića večeras je odigrala mirno i rutinski savladala Švajcarsku.

Domaći tim je od početka imao igru i rezultat, te je na poluvremenu već bilo ubedljivih 50: 26.

U nastavku meča Hrvati su samo povećavali prednost, pa je na kraju trećeg kvartala rezultat iznosio 70: 41. U poslednjoj četvrtini domaća ekipa rutinski je privela meč kraju i slavila sa ubedljivih 84: 53.

Najefikasniji u sastavu Hrvatske bili su Karlo Matković sa 17 poena, Dario Šarić sa 13 i Bojan Bogdanović sa 12. Kod Švajcarske raspoloženi za igru u napadu bili su Selim Fofana sa 10 poena i Roberto Kovač sa 8.

Ovo je bila poslednja provera hrvatske reprezentacije pred početak Evrobasketa koji počinje 1. septemb