Autor: Aleksandar Obrenović

subota 10.09.2022.

21: 18

Izvor: Sportske.salvage

Spremali smo izveštaj utakmice Barselone i Kadiza u Kadizu, ali je od 81. minuta prekid. Razlog je navijač Kadiza kojem je bila potrebna medicinska pomoć, brzo su lekari reagovali, a onda je pauza trajala preko 20 minuta pre nego što su fudbaleri i jednog i drugog tima otišli u svlačionicu.

Barselona je bila bolji rival u prvom poluvremenu, ali su teško stizali attain ozbiljnih šansi za postizanje pogotka.

Rafinja je imao dobru šansu u 10. minutu kada je pogodio stativu, ali je to praktično bilo sve u prvom poluvremenu što je bilo vredno pažnje.

U nastavku daleko bolja Barselona.

Poveo je gost u 55. minutu utakmice, tada je Gavi odlično utrčao u prostor, dobio loptu, potom je na vreme poslao loptu u sredinu gde je prvo golman domaćih Ledesma samo vrhovima prstiju dokačio loptu, a onda je na nju natrčao De Jong za 0:1

Već 12 minuta kasnije novi gol u mreži Kadiza, Beljerin je ponovo počeo akciju po desnoj strani, dodao je attain Rafinje koji je tražio Levandovskog u petercu, lopta se odbila nekako attain napadača Barselone i najvećeg pojačanja kluba ovog leta, a Poljak je rutinski poslao loptu u mrežu za 0:2.

I onda je sudija morao da prekine utakmicu u 81. minutu, pozvao je lekare da obave intervenciju na tribinama, a prekid je trajao dugo, a situacija je bila maksimalno ozbiljna. Ceo stadion je zanemeo…

Ispostavilo se da je u pitanju srčani udar kod jednog navijača.

Negde oko 21.05 je utakmica nastavljena (oko 50 minuta pauze), a Barsa je stigla i attain trećeg pogotka.

Bila je kontra Barselone, Levandovski je izdržao čoveka na leđima, dodao attain Fatija kojem nije bilo teško da smesti loptu u mrežu za 0:3

Da Barsa zadrži svoj prosek ove godine pobrinuo se Dembele. Ledesma je ovoga puta krivac, nije se proslavio nakon udarca Dembelea koji je šutirao sa oko 20 metara za konačnih 0:4 postavljenih u 2. minutu nadoknade.