Srpski teniser nije osvojio niti jedan turnir ove godine, a u ovom segmentu se nalazi u samom vrhu

od strane | nov 29, 2023 | Vesti | 0 Komentara

S. I.

Prava šteta što nije osvojio makar jedan…

Sa završetkom Mastersa u Torinu i Dejvis kupa tačka na tenisku sezonu je stavljena. Novak Đoković nije uspeo da osvoji prestižno reprezentativno takmičenje, ali je sezonu okončao kao broj jedan na ATP listi.

Nisu ostali srpski teniseri imali toliko uspeha, ali se na kraju za svakog člana reprezentacije može reći da je na svoj način imao sasvim korektnu sezonu.

Miomir Kecmanović je poražen u dva finala, Dušan Lajoviće je osvojio turnir u Banjaluci, dok je Laslo Đere na jednom turniru izgubio u borbi za pehar.

Interesantno, upravo je Đere jedan od tenisera sa najboljim odnosom pobeda i poraza na čitavom turu, ako računamo samo one koji se nisu okitili titulom u 2023. godini. Sa skorom 36-26 i 58.1% nalazi se na četvrtom mestu, ukupno 24. računajući sve tenisere na svetu.

Best W/L Record among ATP players with no titles in 2023:#1 🇧🇬 Dimitrov 41-21 (66.1%; 10th overall)#2 🇺🇸 Korda 26-6 (61.9%; 17th)#3 🇺🇸 Paul 41-28 (59.4%; 21st)#4 🇷🇸 Djere 36-26 (58.1%; 24th)#5 🇨🇿 Lehecka 34-26 (56.7%; 25th) pic.twitter.com/3zcGEt7Gmo— Relevant Tennis (@RelevantTennis) November 29, 2023

Podsetimo, Đere je tokom sezone igrao u finalu Hamburga, polufinalima Kicbila i Stokholma i četvrtfinalima Ouklenda, Santjaga, Banjlauke, Vinston-Sejlema.

Na prvom mestu navedene liste je Grigor Dimitrov, slede Sebastijan Korda, Tomi Pol i Jirži Lehečka.