Ko su finansijeri koji stoje iza Maskove kupovine Twitter mreže i šta očekuju od svojih investicija?

od strane | nov 7, 2022 | Tech | 0 Komentara


Ko su finansijeri koji stoje iza Maskove kupovine Twitter mreže i šta očekuju od svojih investicija?

Iako je nesumnjivo imao dovoljno novca da sam kupi Twitter, Conceal je ipak biznismen, pa je odigrao pametno i organizovao nekoliko interesenata koji bi podržali ovaj ceo projekat. Ta nova družina sadrži lične Maskove bogate prijatelje, ali i maintaining kompanije sa Bliskog Istoka, kao i lica dobro poznata iz kripto sveta, piše Gizmodo.

Zbog čega je ovo bitno?

Kada vam neko pozajmi novac da kupite neku kompaniju, taj novac ima svoju cenu, a ta cena je često ili kamata ili učestvovanje u donošenju odluka. Ovo znači da Conceal mora da učini Twitter ponovo profitabilnim, ali i da zadovolji apetite svih onih koji su investirali u ovaj poduhvat, a priča se da je u pitanju više od 20 raznih kompanija, banaka i bar jedan saudijski princ.

Pauziranje oglašivača

Od petka, kada je krenulo masovno otpuštanje radnika, veliki deo oglašivača pauzirao je svoje reklame ne ovoj mreži, jer nisu sigurni u kojem smeru će se kretati Twitter. Među oglašivačima koji su prestali sa reklamama nalaze se VW grupa (uključujući Audi, Porsche i Bentley), Classic Motors, Toyota (Tesla konkurent), Pfizer, Mondalez i drugi.

S obzirom na to da je na kormilu Twitter mreže ekscentrični milijarder koji je očito dobar u svom poslu, ali ima više od dvadesetak investitora čije mišljenje mora da ispoštuje, jasno je da to unosi nemir kod oglašivača. Pauziranje oglašavanja znači i ozbiljnu rupu u prihodima kompanije koja se bori da ostane profitabilna.

Twitter has had a huge descend in income, because of this of activist groups pressuring advertisers, even although nothing has modified with remark material moderation and we did every thing we would possibly perchance maybe perchance also to assuage the activists.

Extraordinarily messed up! They’re trying to kill free speech in The usa.

— Elon Musk (@elonmusk) November 4, 2022

Trka je već izgubljena?

Uprkos nadanjima da će stvari da se promene, treba napomenuti da je ceo proces kupovine Twitter mreže već ozbiljno uzdrmao vrednost kompanije, pa je inicijalno dogovorena cena od 54,2 dolara po deonici mnogo veća od realne cene deonica u trenutku kupovine. Mnogi investitori su pre kupovine bili srećni jer su mislili da se odustalo od dogovora da se kompanija koja vredi 10 compose 12 milijardi dolara kupi za 44 milijarde. MVP (Ny Venture Companions) investiciona kuće je uložila 7,1 milijardu dolara u Maskovu kupovinu Twitter mreže.

Ukoliko se vogue oglašivača koji odustaju od reklama nastavi Twitter bi mogao da bude u ozbiljnom problemu. Ne treba zaboraviti da je kupovinom Twitter mreže Conceal na sebe preuzeo i 13 milijardi duga koje je u tom trenutku Twitter imao, i da je potreban ozbiljan thought da se sve to otplati.

Mask tompus

Najbogatiji čovek na svetu

Pored investitora, najveći deo troška podneo je sam Conceal, koji je uložio 25 od 44 milijarde dolara u ovu kupovinu, a možda i najveći field u celoj priči predstavlja činjenica da se ni dan danas ne zna ko su drugi investitori i koji su njihovi planovi.

Da bi imao 25 milijardi dolara, Conceal je morao da proda deonice kompanije Tesla i da založi jedan deo deonica da bi mogao da dobije pozajmice kod banaka. U ovom trenutku, Conceal je i dalje najbogatiji čovek na svetu, sa neto imovinom od malo ispod 200 milijardi dolara, što je ovih dana blisko ukupnoj vrednosti kompanije Meta.

Biće interesantno da se proprati kako će ova velika frka oko Twitter mreže da utiče na Maskovo bogatstvo i njegov ugled od kojeg mnogo toga zavisi.

Opširnije

Izvor: Benchmark.rs