Arsenal ponovo ispustio 2:0, Saka tragičar, titula izmiče!

od strane | apr 16, 2023 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Znalo se da će gostovanje na „London stadionu“ biti težak šampionski ispit za Arsenal, a tim Mikela Artete ga nije položio. Vest Hem i Arsenal remizirali su rezultatom 2:2 u 31. kolu Premijer lige, a ovom ishodu su se najviše obradovali navijači Mančester sitija, tima koji je sada ponovo favorit da odbrani titulu.

Arsenal je i dalje lider na tabeli sa 74 boda, što je četiri više od Sitija, od kog ima i meč više. „Tobdžije“ 26. aprila gostuju u Mančesteru i jasno je da je sada sve u rukama ekipe Pepa Gvardiole.

Arsenal je protiv Vest Hema od „gotovog napravio veresiju“ i drugi put je u roku od sedam dana uspeo da ispusti vođstvo od 2:0, kao i prošle nedelje u na „Enfildu“ protiv Liverpula. Apsolutni tragičar je Bukajo Saka, koji je pri vođstvu od 2:1 promašio penal.

Vest Hem sada ima 31 bod na 15. mestu, što je četiri više od Notingem Foresta, koji je prvi ispod „crte“.

Lider na tabeli je furiozno otvorio meč i već u desetom minutu je vodio 0:2.

Igrao se sedmi minut kada je Gabrijel Žezus pogotokom krunisao fantastičnu akciju svog tima. Kombiovali su redom Saka, Vajt, Parti, Odegard, pa ponovo Vajt, koji je, pošto je odbrana Vest Hema „pukla“, sa desne strane poslao loptu na levu, a tamo je Brazilac samo postavio nogu i pogodio za 0:1.

Već u desetom minutu bilo je 0:2. Martineli je sa leve strane uputio sjajan centaršut na drugu stativu za Odegarda, koji je ostao nedopustivo sam i rutinski levom nogom sa pet metara matirao Fabijanskog.

Nakon toga je Arsenal potpuno kontrolisao situaciju na terenu, a onda je pravo niotkuda i iz sopstvene greške primio gol. Parti je u 32. minutu kiksirao tamo gde nije smeo i pokrenuo akciju „čekićara“, koja se završila tako što je Gabrijel u svom kaznenom prostoru srušio Paketu, a sudija Kut pokazao na belu tačku.

Siguran sa 11 metara u 33. minutu bio je Benrama, za 1:2.

Do kraja prvog poluvemena nije bilo uzbuđenja, a već na stratu drugog, u 52. minutu, Arsenal je dobio penal i priliku da stavi tačku na ovaj susret. Antonio je igrao rukom u svom šesnaestercu, odgovornost da izvede kazneni udarac preuzeo je Bukajo Saka i to je uradio očajno, pošto je tukao pored gola. Setio se mladi Englez sigurno košmara iz finala Evropskog prvenstva protiv Italije, kada je promašio odlučujući penal…

Surova kazna za Saku i Arsenal stigla je posle samo 120 sekundi, u 54. minutu. Štoper Arsenala Gabrijel je posle auta domaćih glavom izbacio loptu u polje, ali pravo na nogu Kereru, koji poslao dugačak pas za Bouvena, ovaj se „ušunjao“ iza leđa upravo Gabrijela i prefinjenim udarcem levom nogom iz prve zatresao mrežu Ramsdejla, za 2:2.