Atletiko slavio na vrelom gostovanju u Baskiji, presudila Grizmanova “stotka“!

od strane | okt 15, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Atletiko Madrida uspeli su da osvoje sva tri boda na teškom gostovanju Atletik Bilbau u meču 9. kola španske La Lige. Izabranici Dijega Simeone slavili su minimalnim rezultatom 1:0 i to posle jedinog šuta u okvir gola protivnika.

“Jorgandžije“ su povele već u 10. minutu pogotkom Alvara Morate. Međutim, VAR je doneo kontroverznu odluku da poništi gol španskog napadača zbog navodnog faula nad Alvarezom prilikom borbe za loptu, te je rezultat ostao 0:0.

Simeone je burno reagovao zbog ovakve odluke i nakon čega je zaradio i žuti karton.

Na samom početku drugog poluvremena u 47. minutu ekipa Dijega Simeonea postiže novi pogodak, ovoga puta sve je bilo regularno. Morata je sada bio u ulozi asistenta proigravši Grizmana kome je ovo bio jubilarni 100. prvenstveni pogodak u dresu Atletiko Madrida!

U 68. minutu Simeone je doneo odluku da zameni prvog čuvara mreže Jana Oblaka zbog problema sa ramenom. Umesto njega na gol je stao hrvatski golman Ivo Grbić.

Svi parametri bili su na strani Bilbaa, domaći fudbaleri imali su veći posed lopte i više šuteva na gol protivnika, ali igrači iz Madrida zaključali su sve prilaze ka svom golu i na kraju uspeli da dođu design sva tri vredna boda.

Fudbaleri Atletiko Madrida meč su završili sa čak šest žutih kartona, dok domaći tim nije zaradio nijedan.

Nakon ove pobede Jorgandžije su preskočile Bilbao na tabeli i sada su treći sa 19 bodova,