Barso, gde ti je odbrana? Šokantni poraz koji će se prepričavati!

od strane | jan 29, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Iz kola u kolo Barselona nas je navikla na goleade, preokrete i dramatične završnice, a takav scenario nije izostao ni večeras na “Monžuiku“, gde je Barsa dočekala ekipu Viljareala u okviru 21. kola La Lige.

Drugo poluvreme je bilo spektakularno, Barsa je ekspresno stigla od 0:2 do 3:2, ali Viljareal je u neverovatnom finišu uzvratio novim preokretom za konačnih 3:5, golovima u devetom i 11. minutu nadoknade vremena, s tim da će sigurno biti dosta govora o dosuđenom, pa poništenom jedanaestercu za Barsu u 90. minutu meča!

Ni deset šuteva u prvom poluvremenu, ni posed lopte od 70% nisu bili dovoljni Barseloni da svoju inicijativu u prvih 45 minuta kruniše golom.

Odličan pokušaj imao je Žoao Feliks u 15. minitu, gađao je pod prečku, ali je golman Jorgensen krajnjim naporom uspeo da dohvati tu loptu i izbije je u korner.

Ali, u jeku sve veće inicijative Barselone, u 41. minutu šok za domaće. Tek drugi šut su gosti od početka meča uputili ka golu Barse i golman Inaki Penja je bio savladan. Strelac je bio Đerar Moreno, koji je na asistenciju Serlota sa leve strane idealno zahvatio loptu levom nogom i sa oko 12 metara poslao snažan i precizan udarac u donji desni ugao Barsinog gola – 0:1.

Ćavi je u poluvremenu reagovao trostrukom izmenom. Romeu, Kristensen i Fort su ostali u svlačionici, a njihova mesta zauzeli su Pedri, Kubarsi i Kanselo.

U 52. minutu sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju, Lamin Jamal je završio na zemlji posle kontakta sa protivničkim igračem, ali za sudiju nije bilo dovljono “intenziteta“ za najstrožu kaznu.

Samo minut kasnije, Viljareal je duplirao prednost! Prethodio mu je veliki kiks Kansela pošto je golman gostiju Jorgensen ispucao loptu na polovinu Barselone, a lošu reakciju fudbalera domaćeg tima iskoristio je Akomah, koji je izbio oči u oči sa golmanom Penjom, obišao ga i rutinski poslao loptu u mrežu – 0:2!

EPA-EFE/Enric Fontcuberta

Ćavi odmah reaguje još jednom izmenom, Žoao Feliks je izašao, a priliku da nešto promeni na terenu dobio je Feran Tores. On je minut kasnije imao i prvi pokušaj, nije pogodio, ali već u 60. minutu je učestvovao u akciji iz koje je Ilkaj Gundogan na dodavanje Levandovskog smanjio na 1:2!

Ovaj gol je doprineo da Barsa pojača pritisak pred golom gostiju, a malo je nedostajalo da dođe do izjdnačenja u 65. minutu. Bila je to još jedna lepa akcija Ćavijevog tima, opet su Levandovski i Gundogan odlično sarađivali, ali na kraju Feran Tores loše zahvata loptu i šalje je pored gola.

To je bila najava onoga što je usledilo u 68. minutu! Ovoga puta ubačena lopta sa desne strane u “srce“ kaznenog prostora gde Gundogan nije uspeo da je zahvati, ali ona se odbija do Pedrija koji sa oko 11-12 metara iskosa sa desne strane šalje snažan udarac i pogađa mrežu za 2:2!

Naravno, ni remijem Barsa nije bila zadovoljna, nastavila je sa napadima iz minuta u minut, a potpuni preokret se dogodio već u 71. minutu! Domaći su tada iznudili slobodan udarac sa leve strane, Gundogan je uputio centaršut u kazneni prostor, gde je loptu zakačio Erik Baji, dovoljno da prevari svog golmana Jorgensena – autogol za 3:2 u korist Barselone!

Mogla je Barsa u finišu i do četvrtog gola, ali je golman Jorgensen zaustavljao šuteve Rokea i Kansela.

I kada je izgledalo da je samo pitanje vremena kada će Barsa potvrditi trijumf, u 84. minutu je usledila munjevita kontra gostiju, Serlot je proigrao Gonzala Gedeša kome je ostavljeno previše prostora na desnoj strani, a on to na najbolji način koristi i snažnim udarcem pogađa mrežu za 3:3!

Međutim, ništa taj primljeni gol nije promenio u načinu igre Barselone koja je nastavila sa napadima i u 90. minutu meča iznudila je jedanaesterac! Ili je bar tako izgledalo u prvom trenutku…

Gundogan je iskosa sa desne strane uputio udarac, lopta pogađa u lakat Komesanju, doduše ruka mu je bila uz telo, pa je intervenisala i VAR soba i sudija Montero je pogledao snimak posle čega je promenio svoju odluku – NEMA PENALA!

Ali, pravi šok za Barsu je tek usledio, u devetom minutiu nadoknade vremena, kada gosti ni krivi ni dužni stižu do pobede, posle neshvatljive konfuzije među Barsinim defanzivcima!

Poklon-lopta u kaznenom prostoru Barselone za Serlota koji donosi pobedu “Žutoj podmornici“, ali čak ni to nije bilo sve!

Ostalo je još vremena za Barsinu novu neiskorišćenu priliku, a onda na drugoj strani Morales realizuje još jednu kontru Viljareala i postavlja konačnih 3:5 u 11. minutu nadoknade vremena!