EP

od strane | jan 25, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

U toku je druga faza takmičenja na Evropskom prvenstvu za rukometaše u Nemačkoj, a večeras su na programu utakmice novoformirane Grupe 1.

Francuska dominira u ovoj grupi, ima maksimalan učinak, a svoj kvalitet je potvrdila i večerašnjom ubedljivom pobedom nad selekcijom Islanda.

“Trikolori“ su slavili sa 39:32, a Islanđani su, osim dva izjednačenja u uvodnim minutima meča, sve vreme bili u rezultatskom zaostatku.

Francuska je na poluvremenu imala tri gola prednosti, vodila je sa 17:14, u drugom zaigrala još bolje i na kraju stigla do pobede od sedam golova razlike, pri čemu se ni u jednom momentu nije dovodio u pitanje njihov trijumf.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Ričardson i Fabregas sa po 6 golova, Mem i Remili su ih pratili sa po pet pogodaka.

Islanđani su poslednji na tabeli u ovoj grupi, bez ijednog boda, a večeras su ih golge