FA kup

od strane | mar 3, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale FA kupa pošto su savladali Lids na „Stamford bridžu“ sa 3:2 (2:1).

Samo tri dana nakon izgubljenog finala Karabao kupa, igrači Čelsija imali su spram sebe Lids koji se nada povratku u Premijer ligu naredne sezone.

I, da ima smisla u tome, pokazali su večeras na „Bridžu“ gde su Čelsiju, koji je još jednom pokazao koliko je ranjiv, postigli dva pogotka. Oba je delo Matea Džozepa, momka od 20 godina koji nikada ranije nije postigao gol u seniorskom fudbalu, a Čelsiju je dao čak dva! Sjajno je koristio greške rivala koje su bile početničke i prvo doneo prednost svojoj ekipi, a kod drugog izjednačio na 2:2.

👇“I’m here.“👇

And young Mateo Joseph is here to stay for @LUFC 🤍#EmiratesFACup pic.twitter.com/aUJVhdb900

— Emirates FA Cup (@EmiratesFACup) February 28, 2024

Džekson Martinez i Mihajlo Mudrik su pogađali za domaće, a onda je Konor Galager sprečio remi golom u 91. minutu posle odlično obavljenog posla Enca Fernandeza.

GALLAGHER 🔵

The @ChelseaFC man puts them ahead with minutes to play!#EmiratesFACup pic.twitter.com/bygrWtXOay

Čelsi će na Lester za plasman u polufinale takmičenja.