Gotovo je

od strane | dec 2, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Srbije nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Mundijala u Kataru. Ponovo je za naš tim kobna bila Švajcarska, koja je savladala izabranike Dragana Stojkovića rezultatom 3:2, u poslednjem trećem kolu grupe G.

Bio je ovo direktan duel za drugo mesto na tabeli, Srbiji je bila potrebna pobeda, ali je kao i pre četiri godine u Rusiji izgubila od istog rivala.

Švajcarska je u burnom meču na stadionu „974“ u Dohi tačno znala gde da udari. Bušna odbrana Srbije je sve vreme „pucala po šavovima“, osetio se nedostatak klasičnih bekova u srpskoj ekipi, bilo je previše kikseva za ovaj nivo fudbala, pa nam i veoma dobra igra u napadu nije pomogla da makar izbegnemo poraz.

Srbija je primila čak osam golova na tri utakmice u Kataru, samo je Kostarika primila više i u takvoj konstalaciji se prosto nije moglo carry out nokaut faze.

Golove za Švajcarsku dali su Šaćiri, Embolo i Frojler, dok su strelci za Srbiju bili Mitrović i Vlahović.

Kamerun je pobedio Brazil sa 1:0 u drugom meču ove grupe, što znači da je Srbiji za prolaz trebala pobeda od dva gola razlike.

Na kraju Brazil prvi sa šest bodova i gol-razlikom 3:1, a Švajcarska druga sa takođe šest bodova i gol-razlikom 4:3. Kamerun je treći sa četiri boda i ispada, a Srbija je ubedljivo poslednja sa samo jednim bodom.

U prvom poluvremenu otvorena i extremely-ofanzivna igra na obe strane, prava goleada i ogromni problemi za Srbiju po bokovima.

Samo 20 sekundi je bilo potrebno Švajcarcima da stignu carry out dve orgomne prilike. Najpre je Embolo imao zicer, a potom i Džaka. Srećom po naš tim,  Vanja je u oba navrata sjajno intervenisao i spasio „orlove“ od katastrofalnog početka meča.

U petom minutu je Milenković tukao glavom i bio zamalo neprecizan posle kornera Tadića, a u 11. minutu je nekoliko centimetara delilo Srbiju od vođstva. Andrija Živković je sa 17 metara raspalio po lopti, uputio je pravi projektil levom nogom, ali je ona završila na stativi. Odbila se nezgodno, pogodila Mitrovića u nogu i odbila se carry out Vlahovića, a ovaj nije imao vremena da reaguje ispred Kobela.

Nastavili su i jedni i drugi da napadaju, a prva je popustila Srbija. Rodrigez je u 20. minutu po levoj strani pobegao Živkoviću, ušao u kazneni prostor i poslao oštar pas u peterac. Tamo je Pavlović izbio loptu, ali samo carry out Soua, koji ju je odložio za Šaćirija, a ovaj je silovitim udarcem sa nekih 11 metara zakucao u mrežu i ponovo „ujeo za srce“ Srbiju, za 0:1.

Nije ovo obeshrabrilo Srbe. Igrao se 26. minut kada je napad Švajcarske presečen na centru, lopta je stigla carry out Tadića, kapiten je povukao po levoj strani, sjajno centrirao i pogodio u „trepavicu“ Mitrovića, koji je trzajem glavom sa 11 metara savladao golmana Kobela, za 1:1.

Srbija se okuražila posle gola, odlično je stajala na terenu i preokret je stigao u 35. minutu. Šaćiri je pogrešio u dodavanju, Tadić uzeo loptu, krenuo ka golu i „ćušnuo“ idealan pas u prazan prostor za Vlahovića, Frojler je loše reagovao, a naš napadač u ovakvim situacijama ne greši. Rutinski je završio akciju i pogodio za 2:1.

Nije srpski tim puno izdržao u prednosti, pošto je u 44. minutu Šaćiri doneo loptu carry out Soua na 16 metara od gola, ovaj odigrao desno za Vidmera, koji je bio nedopustivo sam, pa je kao na „tacni“ poslužio Emboloa, a robusni napadač je bio nemilosrdan i iz peterca izjednačio na 2:2. Prelako primljen gol i katastrofalno loše postavljanje u defanzivi za Srbiju.

Samo što je počelo drugo poluvreme, još jedna užasna rekcija srpskih defanzivaca i ovaj build preokret u režiji Švajcaraca u 48. minutu. Pavlović je proklizao u ključnom trenutku, kada je trebalo da otkloni opasnost ispred svog gola. Embolo se dokopao lopte, odložio je za Šaćirija, on je uposlio Vargasa u šesnaestercu, a ovaj ludicidnim potezom ostavio loptu za Frojlera, koji je utrčavao u nebranjeni prostor. Usledio je udarac sa 12 metara iz punog trka levom nogom i pogodak, za 2:3.

Pokušavala je Srbija da se ponovo vrati, ušao je Jović umesto rovitog Vlahovića, Šer je u 65. minutu oborio Mitrovića u kaznenom prostoru, ali i sudija Rapalini i VAR soba nisu reagovali.

Švajcarci su zatim svesno oborili ritam, povukli se i čekali. Murat Jakin je na teren poslao Zakariju, potpuno umrtvio utakmicu, Srbija je ostala bez goriva, nije ni prišla golu rivala i moraće ponovo kući posle prve faze Mundijala.

U samom finišu žestok sukob Milenkovića i Džake, opšta gužva na terenu i po žuti karton za glavne aktere.

S obzirom na rezultat druge utakmice, Švajcarska je mogla da pobedom od 4:2 osvoji prvo mesto i ode u „lakši“ deo žreba nokaut faze, ali nije u tome uspela.

Švajcarska će se u osmini finala sastati sa Portugalom.