Grizman i Atletiko se „razgoropadili“, Đirona nemoćna, neka se spremi Borusija!

od strane | apr 16, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Đironu na svom terenu sa 3:1, u utakmici 31. kola španske La Lige.

Tim Dijega Simeonea je na taj način učvrstio svoje četvrto mesto sa 61 bodom, što je pet više, uz meč više, od Bilbaa i četiri manje upravo od trećeplasirane Đirone.

Ujedno je Atletiko potvrdio svoju odličnu formu i „napumpao“ se samopouzdanjem pred revanš meč četvrtfinala Lige šampiona u utorak protiv Borusije u Dortmundu, na koji će otići sa prednošću od 2:1.

Đirona je danas povela preko Dovbika, do poluvremena su preokrenuli Grizman iz penala i Korea, a kasnije je sjajni Grizman još jednom poslao loptu u mrežu katalonske ekipe.

Odlično prvo poluvreme smo videli na stadionu „Vanda Metropolitano“.

Đirona je perfektno krenula i povela već u četvrtom minutu iz svog prvog napada na meču. Bila je to fantastična timska akcija, koja se završila pasom Kouta sa desne strane u peterac i rutiskom egzekucijom Dovbika, koji je sada prvi strelac lige.

Nije to pokolebalo Atletiko, iako se u narednih desetak minuta suočio sa ozbiljnim pritiskom.

Izdržale su to „jorgandžije“, uspele da preuzmu inicijativu, razigrao se Grizman, a u 34. minutu su dobile penal, zbog igranja rukom Gutjereza posle pokušaja glavom Ermosa.

Odgovornost je preuzeo Grizman i sa 11 metara matirao golmana Gazanigu, za 1:1.

Nastavio je domaćin sa argesivnom igrom, Đirona je sve teže „dolazila do daha“ sudijska nadoknada vremena je trajala čak sedam minuta, a Madriđani su u šestom preokrenuli rezultat.

Alvaro Morata je nešto ranije ušao u igru umesto Saula i bio ključni čovek kod ovog gola. Spasio je loptu na samoj liniji da ne izađe u gol-aut, uputio idealan centaršut na liniju peterca sa leve strane, a tamo je Korea „zaplivao kroz vazduh“, uvukao se između dvojice igrača Đirone i glavom zatresao mrežu, za 2:1.

Atletiko je u istom ritmu nastavio i na početku drugog poluvremena, krenuo je svim silama na Đironu, a Katalonci su po treći put kapitulirali u 50. minutu.

De Pol je centrirao sa desnog boka, vezista gostiju Solis je katastrofalno loše intervenisao i „servirao“ zicer Grizmanu, koji je bio na šest metara od gola. Usledio je „topovski“ udarac Francuza i efektan pogodak pod samu prečku, za 3:1.