Haos! Prečke i stativa spašavali užasni Junajted, Maunt u 96. zamalo „ukrao“ pobedu, ali Ajer u 99. nije dozvolio poraz Brentforda!

od strane | apr 1, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Brentforda i Mančester junajteda remizirali su rezultatom 1:1 u Londonu, u poslednjem meču subotnjeg programa u 30. kolu engleske Premijer lige.

U jednoj od najneverovatnijih utakmica u sezoni, domaćin je promašio silne šanse, pa ga je Mejson Maunt kaznio u 96. minutu, ali je Kristofer Ajer ipak uspeo da izjednači u 99. minutu.

Junajted se na taj način još više udaljio od Lige šampiona, u koju će iz Engleske sledeće seezone najverovatnije ići pet timova. Tim Erika ten Haga je šesti na tabeli sa 48 bodova, što je 11 manje od četvrtoplasirane Aston Vile i osam manje od petoplasiranog Totenhema. Vila ima meč više u ovom društvu.

Brentford je na 15. poziciji sa 27 bodova i čeka ga još briga u borbi za opstanak.

Te brige su morale da budu manje od večeras, Brentford je igrački deklasirao rivala, uputio je 31 šut ka golu, prosto je morao ovo da dobije, ali je na kraju jedva izvukao i bod. Fudbal je zaista neverovatna igra!

U prvom poluvremenu viđena je totalna dominacija Brentforda, Junajted nije postojao na terenu i neshvatljivo je kako domaćin nije imao prednost posle 45 minuta igre.

Dominirao je Brentford, stvorio sijaset šansi, a najbliži je bio u 24. i 33. minutu. Najpre ja Ajvan Toni uzdrmao stativu, a potom je Zanka pogodio prečku.

Ista slika viđena je i u nastavku.

Za sve se pitao Brentford, Onana je bio na „vetrometini“, prilike su „sevale“ sa svih strana, a ponovo se tresla i prečka, nakon udarca rezerviste Embeuma u 78. minutu.

Napadao je Brentford i u finišu, pokušavao na sve načine, a onda je surovo kažnjen u 96. minutu, kada je Maunt pravo niotkuda pogodio za 0:1.

Bila je to akcija rezervista, Kazemiro je „gurnuo“ loptu za Maunta i izbacio ga u idealnu poziciju, a ovaj je rutinski matirao golmana Flekena.

Ne bi bilo pravedno da je Junajted dobio ovaj meč, a da pravda koliko-toliko bude zadovoljena pobrinuo se Ajer, koji je u devetom minutu nadoknade postavio konačnih 1:1.