Hrabri Partizan dobio rovovsku bitku i dramu u Kelnu, Marković presudio „jarčevima“!

od strane | okt 6, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti Keln rezultatom 1:0 u okviru trećeg kola grupe D Lige konferencija.

Detalj koji je presudio viđen je već na početku meča kada je pobedu srpskom timu doneo Svetozar Marković.

„Crno-beli“ su na odličan način otvorili susret u Nemačkoj pošto su poveli već u devetom minutu igre.

Odličan centaršut Natha iskosa s leve strane iskoristio je Svetozar Marković koji je bio najviši u skoku i koban po odbranu domaće ekipe.

Usledila je strahovita ofanziva Kelna koji je pretio preko Adamjana koji je pogodio prečku, zatim i Kainca i Dica, da bi na drugoj strani posle kontre uzvratio Urošević čiji je udarac na kraju završio na stativi posle prodora Dijabatea.

Slična slika viđena je i u drugom poluvremenu, Keln je imao izrazitu terensku inicijativu, udarac Dude završio je pored gola, a onda je Partizan mogao da postigne još jedan gol.

Prvo je Menig posle prodora šutirao kada je Švebe morao da reaguje, a Nemac je ponovo briljirao nakon sjajnog voleja Pavlovića.

„Zakuvalo“ se u nastavku meča, šut Hektora završio je u naručju Popovića, dok je Andrade propustio veliku šansu kada ga je sa golom „spojio“ Rikardo, međutim Švebe je uspeo da odbrani čist zicer.

Nakon toga, Partizan uspeo da izdrži strahovit pritisak i ostvari veliku pobedu u Ligi konferencija i pored totalne ofanzive domaće ekipe. Umalo je Marković mogao da postigne i autogol, ali je lopta na kraju otišla u korner.

„Crno-beli“ posle velike pobede u Kelnu zauzimaju prvu poziciju u svojoj grupi sa pet bodova, koliko ima i Nica na drugoj poziciji, „jarčevi“ imaju četiri, dok je Slovacko poslednje sa jednim osvojenim bodom.