I Sautgejtova odbrana ima „boljke“

od strane | mar 28, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Brazila savladali su Englesku 0:1 (0:0) u prijateljskoj utakmici na „Vembliju“.

Spektakl na kultnom stadionu nije propraćen velikim brojem golova, ali jeste kvalitetnim fudbalom, ozbiljnim potezima i dobrim šansama, posebno u prvom poluvremenu.

Tada smo videli dve izuzetne prilike za Brazilce. Vinisijus Žunior je bio blizu vodećeg gola, zatim je Lukas Paketa pogodio stativu… Drugi deo meča protekao je bez prevelikih uzbuđenja, ali su gledaoci tada bili nagrađeni za pogodak.

Nije bio prvi put da odbrana Engleske „puca“ u svom visokom stavu. Nije ni prvi put da Vinisijus dobija adekvatnu loptu u prostor između linija i pošto mu je Pikford odbranio udarac, Endrik koji je ušao u 71. minutu postiže svoj prvenac u dresu reprezentacije i to na „Vembliju“. On je tako postao najmlađi igra u istoriji koji je bio strelac na ovom stadionu. Supertalentovani napadač Palmeirasa se od leta seli u Real Madrid,