Jokić kao furija, isprašio i Lebrona! Debi novog Srbina u NBA!

od strane | okt 27, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Lejkersi su bili lak plen za Nagetse. Nikola Jokić je dominirao sa 31 poenom i 13 skokova, rekovalescent Marej pogodio najbitnije šuteve, a kada je domaćin ubacio u brzinu u drugom poluvremenu to gosti sa Pacifika nisu mogli da prate. Serija od 29:9 je praktično otvorila vrata pobede, a kada su Lejkersi uspeli ponovo da se spuste na jednocifrenu prednost, Mareej je prelomio.

Na drugoj strani Dejvis uz hroničnu povredu leđa 22 poena, 14 skokova, Lebron je dodao 19, Vestbruka nije bilo zbog povrede, i da jeste, ne bi mnogo promenilo.

Jokiću je izmakao treći tripl-dabl u sezoni za jednu asistenciju (imao je i četiri ukradene lopte) ali i ovo je učinak dostojan dvostrukog MVP-ija. Lejkersi su na 0-4, novog trenera Darvina Hama čeka težak posao.

El advise de Jokic 🃏

📊 31 puntos, 13 asistencias, 9 rebotes y 4 robos.

Victoria ante los Lakers. pic.twitter.com/WbG6pVKxzu
— NBA Spain (@NBAspain) October 27, 2022

Denver ostaje u Koloradu, večeras stiže Juta, prilika da se osvete za poraz od pre desetak dana sa starta sezone.

Nema više neporaženih, Majami je zaustavio Portland. Bam Adebako je ubacio 18 poena, u trećoj četvrtini Blejzersi su ostali bez Lilarda što je izbrisalo svaku šansu za povratak. Hit je bio na +26, dali su 15 trojki. Posle pauze zbog suspenzije u tim se vratio Nikola Jović i debitovao, odigrao je blizu 14 minuta, okusio NBA parket, ubacio prve poene, imao dva skoka i ukradenu loptu. Početak, jedne, nadajmo se, sjajne NBA karijere.

Lori Markanen je ubacio 24 poena, Juta je tukla Hjuston i osvetila se za jedini poraz u sezoni. Novi tim Džezera igra odlično, pretrčali su Roketse, vodili sa +19 u trećoj četvrtini, odbili napad Teksašana.

Manje od dva minuta i prazne kolone za Bobija Marjanovića.

Jedan Bogdanović je igrao, ali Bojan, za Detroit protiv Atlante koja čeka našeg Bogdana. Hrvat je ubacio 33 poena, ali nije mogao sam protiv Houksa koje je predvodio Trej Jang sa 35. Kolins je ubacio 19, imao 10 skokova i 4 blokade, pa su Houksi na 3-1. Timovi igraju ponovo večeras.

Derbi je završio pobedom Milvokija, Janis je bio previše dobar za Netse, Grk je ubacio 43 poena, imao 14 skokova i 5 asistencija, on je u drugom poluvremenu sa 34 poena razneo Bruklin. Stiv Neš je prvi assign isključen u trenerskoj karijeri posle raspravw sa sudijama, i da nije teško da bismo videli drugi scenario. Gosti iz Bruklina su se držali attain finiša treće četvrtine, ali je Grk ubacio u brzinu i prelomio u poslednjih desrtak minuta. Kombinovanih 60 poena, Duranta i Kajrija nisu bili dovoljni.

Čikago je prema očekivanjima dobio slabu Indijanu, mada su ispustili 24 poena razlike. Ipak u poslednjoj četvrtini su pojačali pritisak i priveli stvari kraju bez nervoze. Lavin je ubacio 28 poena, Vučević 15, uz 7 skokova.

I Klivlend je odradio posao protiv Orlanda, Mobli je brojao attain 22, Džaret Alen 18. uz 16 skokova. Poneli su teret za Donovana Mičela koji nije forsirao, 14 poena, 8 asistencija. Kod Medžika odličan top pik Paolo Bankero. Italijan je bio najbolji u redovima tima sa Floride, 29 poena…

Zaustavljeni su Sparsi, Entoni Edvards igra u sjajnoj formi na početku, 34 poena, konačno pokazuje kakav je potencijal, baš kao i „VUkovi“ koji su dali 20 trojki, šutirali blizu 60% za tri poena.

Niksi su nakon produžetaka slomili Šarlot, Džejlen Branson je pokazao već da će biti ogromno pojačanje. Ubacio je 27 poena, imao 13 asistencija i 7 skokova. Meč je bio pun preokreta, na kraju ipak pobeda je ostala u MSG.

Toronto se revanširao Filadelfiji za izbacivanje iz plej-ofa prošle sezone, odbrana je odigrala veliku ulogu, iako je Embid ubacio 31 poen. Kod Kanađana Siakam i Trent Džunior zajedno 48 koševa, Reptorsi su šutirali oko 55%, uspeli da neutrališu Hardena koji je završio sa 18 poena i 9 asistencija, ali nije bio toliko