KAN

od strane | jan 25, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Alžira i Burkine Faso remizirali su u Buakeu rezultatom 2:2, u utakmici drugog kola D grupe Afričkog kupa nacija u Obali Slonovače.

Alžir je do boda došao golom Buneđe u 95. minutu.

Burkina Faso je ovim bodom došla do četvrtog boda i obezbedila je plasman u osminu finala, dok „pustinjske lisice“ imaju dva boda i verovatno će morati da u poslednjem kolu savladaju Mauritaniju, ukoliko ne žele da dožive debakl kao i pre dve godine i ne prođu grupu na ovom turniru.

Alžirci su u Obalu Slonovače došli sa namerom da odu daleko, ali do sada nisu pokazali da su ekipa za velika dela. Podbacili su svi osim sjajnog napadača Buneđe, a posebno Rijad Marez, koji je i danas bio nevidljiv.

Večeras se u ovoj grupi sastaju Angola, koja ima jedan bod, i Mauritanija, koja je bez bodova.

Bio je ovo duel između nesumnjivo dve najkvalitetnije ekipe u grupi, pa je prvo poluvreme proteklo u prilično opreznom tonu.

Monotonija je prekinuta prelepim pogotkom Burkine Faso u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Abdul Tapsoba je poslao perfektan centaršut u kazneni prostor, lopta je prošla između dvojice alžirskih štopera, a sve ovo je ispratio lukavi napadač Konate, izbegao ofsajd „za dlaku“ i udarcem glavom postigao efektan pogodak, za 0:1. Ovaj gol je neodoljivo podsetio na onaj koji je dao čuveni Holanđanin Robin van Persi protiv Španije na Mundijalu u Brazilu 2014. godine.

Alžir je, očekivano, svim silama krenuo po izjednačenje od starta drugog poluvremena i uspeo je već u 51. minutu, kada se centarfor Buneđa veoma dobro snašao u gužvi koja je nastala u šesnaestercu Burkine Faso i pogodio za 1:1.

Ipak, popularni „pastuvi“ se nisu dali, dobili su penal u 71. minutu, a precizan sa 11 metara bio je kapiten Bertran Traore, za 1:2.

Ušao je u finišu i štoper Crvene zvezde Điga, a sve u nameri da Burkina Faso sačuva prednost, ali ona u tome nije uspela.