Katamo heroj Sportinga, bek iz Mozambika bombom u 90. srušio Benfiku za titulu!

od strane | apr 11, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Sportinga pobedili su ekipu Benfike rezultatom 2:1 u drugom ovonedeljnom derbiju Lisabona, ovaj put u borbi za titulu.

Heroj Sportinga bio je reprezentativac Mozambika, Ženi Katamo, koji je pogađao u prvom i 90. minutu za pobedu vrednu titule!

Pre samo četiri dana Sporting je izbacio Benfiku iz polufinala Kupa Portugala, pa zamislite koliki je ulog bio pred večerašnji meč, pred koji je domaći tim imao bod više od najvećeg rivala?!

I na sve to, na semaforu nije istekao ni prvi minut, a Sporting je poveo za potpunu eksploziju na tribinama. Sporting je izvršio odličan presing, tačnije Gonkalveš koji je ukrao loptu, prevario dvojicu čuvara i centrirao na drugu stativu, a tamo je sačekao Katamo za 1:0.

Ali, Benfika se nije predavala, preuzela je inicijativu, ali su i brojne čarke uticale na cepkanje igre. U jednoj takvoj situaciji se provukao i Di Marija, koji je rukom namerno zakačio protivničkog igrača bez lopte i to po faci, a nije dobio čak ni žuti karton.

I onda, upravo je Di Marija u nadoknadi prvog poluvremena izveo savršeni prekid sa levog boka, a Bah bio najviši u skoku na drugoj stativi za 1:1.

Sporting je u 53. minutu bio ponovo blizu vođstva, fenomenalni napadač Đekereš je primio loptu i iskosa sa desne strane zatresao prečku.

Uzvratila je Benfika u 65. minutu kada je David Nereš imao veliku priliku, ali je sa gol linije lopta izbačena u korner.

Kako se meč bližio kraju, tako su one najveće šanse izostajale, a onda je 10 minuta pre kraja Di Marija raspalio iskosa sa leve strane, golman Izrael je izbio loptu u korner.

Sporting je u finišu imao stopostotnu šansu, posle kornera sa desne strane, na drugoj stativi sam je ostao Braganca, koji je sa metra razdaljine očajno reagovao i lopta mu je ostala između nogu.

Ali, nakon sledećeg kornera, Sporting je uspeo da postigne novi gol, opet je strelac bio Katamo, pošto je sačekao loptu na drugoj stativi, prihvatio je grudima i poslao je gotovo u rašlje za 2:1 i eksploziju na tribinama.