Kiša „resetovala“ Sinera, Italijan preokretom do trećeg kola Majamija!

od strane | mar 28, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u treće kolo mastersa u Majamiju.

Italijan je posle preokreta sa 2:1, po setovima 5:7, 7:5, 6:1, za dva sata i 23 minuta savladao Holanđanina Talona Grikspora i sprečio veliko iznenađenje.

Nije bilo lako trećem teniseru sveta večeras. Izgubio je prvi set, a ni do polovine drugog seta nije mogao da pripreti raspoloženom Griksporu.

Ipak, kod rezultata 3:3 u drugom setu usledila je pauza zbog kiše, a kada su se igrači vratili na teren Siner je zaigrao mnogo bolje od rivala.

Siner je došao do brejka u 12. gemu drugog seta i izjednačio na 1:1.

Tada je Italijan praktično prelomio meč, jer 26. na svetu Grikspor u trećem setu nije više igrao na nivou iz prethodna dva. Dopustio mu je SIner samo jedan gem i furizono došao do naredne runde.

Protivnik Janiku Sinera u trećem kolu biće bolji iz meča između Amerikanca  Martina Dama i Australijanca Kristofera Okonela.