Konačno odigran derbi

od strane | dec 11, 2023 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Marsej i Lion su večeras na “Velodromu“ odigrali zaostali meč desetog kola Lige 1, a završen je pobedom domaćina rezultatom 3:0. Da, to je onaj meč koji je trebalo da bude odigran 29. oktobra, ali je odložen zbog haosa koji su izazvali navijači Marseja, a sada već bivši trener Liona Fabio Groso pogođen kamenicom u glavu.

Marsej se ovom pobedom probio na osmo mesto sa 20 osvojenih bodova, a Lion je ostao “zakucan“ za dno tabele sa samo sedam bodova od početka sezone.

Domaći su poveli u 21. minutu meča. Bila je to brza akcija, Obamejang je ušao u kazneni prostor i sa leve strane asistirao Vitinji koji sa oko deset metara završava akciju i pogađa mrežu za 1:0.

Samo četiri minuta kasnije već je bilo 2:0. Opet je Obamejang probio po levoj strani, ovoga puta centrirao na drugu stativu, gde loptu sačekao Muriljo i iz neposredne blizine duplirao prednost Marseja.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle deset minuta igre u nastvaku, Obamejang je svoju sjajnu partiju krunisao i pogotkom za 3:0.

Vitinja je sada bio u ulozi asistenta sa desne strane, a Obamejang je iz prve zahvatio tu loptu i sa desetak metara snažniom udarcem “pocepao“ mrežu.