LŠ (B i C)

od strane | okt 12, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Barselone nisu uspeli da savladaju Inter na svom stadionu i nalaze se na rubu druge uzastopne eliminacije u grupnoj fazi Lige šampiona. To se cease sada nije desilo u 21. veku. Derbi večeri i celog četvrtog kola je bio spektakularan i završen je rezultatom 3:3. Barsa se više ništa ne pita po pitanju prolaska u osminu finala.

Grupa C:

Barselona – Inter 3:3

Plzenj – Bajern 2:4

Tabela: Bajern 12, Inter 7, Barselona 4, Plzenj 0.

Pisali smo u najavi meča na „Kamp Nou“ da je Ćavi uradio neke dobre stvari u popravljanju igre Barselone, ali da još uvek nije dobio nijedan krucijalno važan meč na klupi katalonskog giganta. To nije uradio ni večeras i za prolaz u nokaut fazu mu treba pravo svetsko čudo u preostala dva kola.

Neverovatan tok je imala ova utakmica, a i jedni i drugi su išli od sjaja cease očaja i nazad.

Inter se odlično branio u prvih pola sata, a u 16. minutu je imao čak dve stopostotne šanse da on dođe cease gola. Džeko je nakon centaršuta Čalhanoglua iz slobodnog udarca pogodio prečku, „otpadak“ je De Fraj samo trebao da ćušne u mrežu, ali je promašio celu loptu.

Pretio je i Damfris u kontri u 28. minutu, a Ter Štegen je zaustavio njegov udarac.

Prvu priliku za Barsu imao je Rafinja u 36. minutu, kada nije dobro zahvatio loptu posle odličnog dodavanja Levandovskog. Nakon toga uraganski napadi Barselone. Samo tri minuta kasnije je Onana odbranio udarac Dembelea iz neposredne blizine.

U 40. minutu se totalna inicijativa isplatila Kataloncima. Rafinja se poigrao sa Di Markom po desnoj strani, proigrao Roberta, ovaj u kaznenom prostoru poslao loptu na pravo mesto, a Dembele se ispravio za prethodni promašaj i pogodio za 1:0.

U 43. minutu je Rafinja lucidno gađao i bio zamalo neprecizan.

Ćavijevi izabranici su puni elana otišli u svlačionicu, a šta im se desilo na pauzi ostaće večno pitanje?

Inter se razgoropadio u drugom delu, iskoristio kikseve Barsinih očajnih štopera i preokrenuo rezultat.

Igrao se 50. minut kada je štoper gostiju Bastoni poslao dugačku loptu, Pike je kadrinalno loše procenio situaciju, krenuo je da pravi ofsajd zamku kao početnik, a to je iskoristio Barela, ušunjao se u šesnaesterac i sa nekih šest metara rutinski matirao Ter Štegena, za 1:1.

Totalni hladan tuš za domaće navijače usledio je u 63. minutu. Buskets je pogrešio na sredini terena, Čalhanoglu mu je presekao pas i uputio dugašku loptu ka Lautaru Martinezu. Argentinac je u prijemu otresao Erika Garsiju, ispalio projektil sa 15 metara, a lopta je uz pomoć stative završila u mreži, za 1:2.

Barselona je tada znala da će porazom biti eliminisana već večeras i krenula je na sve ili ništa. Pritiskali su Katalonci sa svih strana, Inter je dugo odolevao, a izjednačenje je stiglo u 80. minutu, kada je pogodio Levandovski, posle loše intervencije Škrinjara, koji mu je bukvalno dodao loptu u noge.

Ni bod Barsi ne bi doneo puno toga, nastavila je da atakuje, a onda novi šok u 89. minutu i mat Intera u tri poteza. Onana je degažirao, Lautaro primirio loptu, pa video da Gosens utrčava po levoj strani terena. Proigrao ga je Lautaro, a Nemac je izvršio egzekuciju, za 2:3.

Nije to bio kraj. Šou je nastavljen. Garsija je centrirao u 92. minutu, a magični Levandovski glavom „spakovao“ loptu u mrežu, za 3:3.

U 95. minutu je Aslani promašio neverovatnu šansu da Interu donese trijumf. Bio je u zicer poziciji, a tukao je pravo u Ter Štegena.

Trener Intera Simone Inzagi je zbog protesta dobio crveni karton u 97. minutu.

U drugom meču grupe je Bajern očekivano savladao Plzenj, a susret u Češkoj imao je dva potpuno različita poluvremena.

Bajern je u prvom delu igre dao četiri gola. Redom su pogađali Mane u 10, Miler u 14, te dva puta Gorecka u 25. i 35. minutu. Da nije zalutao u ovo takmičenje, prvak Češke je pokazao u nastavku, kada je preko Vikanove u 62. i Klimenta u 75. minutu značajno ublažio poraz.

Šampion Nemačke je već prošao dalje, a Inter to može da uradi ukoliko u narednom kolu kod kuće savlada Plzenj. Barselona se ovde više ništa ne pita.

Grupa B:

Leverkuzen – Porto 0:3

Atletiko Madrid – Klub Briž 0:0

Tabela: Klub Briž 10, Porto 6, Atletiko 4, Leverkuzen 3.

Porto je ovu grupu otvorio sa dva poraza, a sada je na pol-poziciji za osvajanje drugog mesta.

Odlična igra prvaka Portugala u Nemačkoj i pobeda od 3:0. Galeno je dao gol već u šestom minutu, a Leverkuzen je mogao da se vrati u 16. Demirbaj je izveo penal, a Diogo Košta mu je zaustavio udarac.