LŠ (grupa H) -a u poslednjem minutu, Juventus ide u LE!

od strane | nov 2, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

U poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona u Grupi H fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su u Torinu ekipu Juventusa sa 2:1.

Juventusu je samo pobeda obezbeđivala sigurno mesto u Ligi Evrope, u suprotnom je njegov plasman zavisio od druge utakmice u grupi između Benfike i Makabija.

Dušan Vlahović večeras nije bio na raspolaganju Masimilijanu Alegriju, ali se Filip Kostić našao u startnoj postavi.

Parižani su prvi poveli u 13. minutu posle sjajnog solo prodora i gola Kilijana Mbapea

Vođstvo gostiju trajalo je end 39. minuta kada je Juventus uputio prvi šut u okvir gola, a najbolje se u šesnaestercu Parižana snašao Bonući nakon sjajne asistencije glavom Kvadrada za izjednačenje.

Međutim,igrači pariskog kluba su u 69. minutu došli end novog vođstva preko Mendesa, i tu prednost uspeli da sačuvaju end samog kraja.

U drugom meču ove grupe Benfika je savladala Makabi iz Haife u gostima sa ubedljivih 6:1.

Neizvesnost je postojala samo u prvom poluvremenu. Portugalski tim poveo je u 20. minutu golom Ramosa, da bi samo šest minuta kasnije Čeri sa bele tačke doneo izjednačenje Makabiju.

Pitanja pobednika bilo je rešeno u nastavku meča koji je protekao u dominaciji Benfike. Musa je golom u 59. minutu vratio prednost “orlova“ na 2:1. U 69. minutu Grimaldo je povisio na 3:1. Samo tri minuta kasnije u strelce se upisao i Silva za 4:1, čime je pitanje pobednika bilo praktično rešeno.

U 88. minutu Arauho je povisio na 5:1, a konačan rezultat postavio je Mario golom u 92. minutu za pobedu od 6:1.

Upravo je ovaj pogodak u poslednjim trenucima meča doneo i neverovatan preokret na vrhu tabele.

Naime, na tabeli ove grupe ekipe Benfike i Pari Sen Žermena imaju potpuno istu statistiku, po četiri pobede, dva nerešena ishoda i gol razliku 16:7. Ipak, prvo mesto na kraju su zauzeli Portugalci zbog većeg broja gola u gostima.

Juventusu jedna pobeda u šest mečeva bila dovoljna za mesto koje vodi u Ligu Evrope, dok je Makabi završio ovogodišnje učešće u evropskim takmičenjima.