Magija Grizmana i egzekucija Depaja sprečili iznenađenje

od strane | feb 3, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Rajo Valjekano na svom stadionu sa 2:1, u zaostaloj utakmici 20. kola španske La Lige.

Gol za trijumf postigao je Memfis Depaj u 91. minutu.

„Jorgandžije“ su se sa 47 bodova izjednačile sa Barselonom na trećem mestu na tabeli, dok je Rajo 13. sa 24 boda.

Atletiko je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu i dobru igru je krunisao pogotkom u 35. minutu.

Rikelme je odlično centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, a štoper iz Mozambika Reinildo je sjajno skočio i udarcem glavom sa desetak metara matirao Stoleta Dimitrievskog.

Ipak, u 42. minutu je stigao „hladan tuš“ za ekipu Dijega Simeonea.

Čavarija je pobegao po levom boku i proigrao Alvara Garsiju, koji je prelepo primio loptu i neodbranjivo šutirao sa 15 metara, za 1:1.

U nastavku loša igra Atletika, Rajo je bio opasniji, a posebno u periodu od 70. do 80. minuta, kada je Jan Oblak imao sreće što nije morao da vadi loptu iz mreže.

Memfis Depaj je pravo niotkuda postigao pogodak u 81. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda, a mogao je da bude surova kazna za promašaje gostiju iz predrgrađa Madrida.

Holanđaninu je ipak bilo suđeno da večeras bude heroj.

Krenuo je Atletiko svim silama u napad i po tri boda i uzeo ih je u 91. minutu. Grizman je na magičan način poslao pas u kazneni prostor sa desne strane, a tamo je Depaj pobegao čuvarima i sa nekih šest-sedam metara pogodio željeno mesto, za 2:1.

Gosti će se sigurno žaliti, jer se činilo da je Grizman u začetku akcije kod pobedonosnog gola i nekoliko sekundi pre fantastične asistencije napravio prekršaj.