Najgori tim Lige 1 iznenadio kombinovani sastav Pari Sen Žermena!

od strane | apr 11, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Pari Sen Žermena remizirali su na svom „Parku prinčeva“ sa ekipom Klermona rezultatom 1:1.

Luis Enrike je očekivao odlučio da odmori neke ključne igrače pred duel sa Barselonom u Ligi šampiona, a to se Parižanima obilo o glavu.

Doduše, ovaj poraz neće toliko boleti Parižane, koji ima dovoljnu zalihu u borbi za titulu.

Prežaljeni Klermon je poveo u 32. minutu kada je pogodio Keita za 0:1. To nije bila jedina loša vest za Luisa Enrikea koji je pre toga morao da izvede i Nordija Mukijelea zbog povrede, a ušao je Hakimi, koji nema pravo nastupa protiv Barselone u sredu zbog suspenzije.

PSŽ je u nastavku krenuo na sve ili ništa, šanse su se ređale, ali je golman Endiaje bio pravi heroj Klermona.

Luis Enrike je sredinom prvog poluvremena napravio tri promene, pojačao je napad sa Embapeom i Kang-In Lijem, dok je u odbrani Markinjoš zamenio nedavno oporavljenog Škrinjara.

PSŽ je nastavio da opseda gol gostiju, Gonsalo Ramoš je imao novu šansu u 80. minutu, opet je Endiaje odlično odbranio.

Ali, pet minuta pre kraja, Endiaje nije mogao ništa, Ramoš je odigrao dupli pas sa Embapeom i potom poslao loptu pored golmana za 1:1.

Iako je PSŽ, možda je važnije što su večeras odmorili Embape, koji je igrao 25 minuta, dok su na klupi ostali Donaruma, Dembele, Fabijan Ruiz, Vitinja, tako da će Enrikeov tim biti sigurno potpuno drugačiji u sredu kada na isti ovaj stadion dola