Nekad 6:0, danas bruka u Minhenu, Bajern sve manje liči na šampiona!

od strane | jan 25, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Verdera priredili su veliko iznenađenje u okviru 18. kola nemačke Bundeslige pošto su u Minhenu savladali Bajern rezultatom 1:0.

„Rekordmajster“ bi posle 12 godina mogao da izgubi mesto na tronu nemačkog fudbala upravo ove sezone jer trijumf „zelenih“ u Minhenu nešto je što se ne viđa često.

Naprotiv, Bajern je na domaćem terenu redovno ubedljivo dobijao Verder ma u kakvoj formi bio, svedočili smo rezultatima poput 6:0, 6:1, 5:1, međutim danas je bilo kao u paralelnom univerzumu.

Izabranici Tomasa Tuhela imali su značajno veći posed lopte, ali nisu bili dovoljno konkretni za razliku od Verdera koji je prvi i zapretio kada je posle šuta Vizera morao da reaguje i Nojer podsetivši na svoje najbolje dane.

Već u sledećem napadu, klub iz Bremena postigao je pogodak, međutim on je poništen zbog ofsajda u kojem se našao Ndžinma.

Do kraja poluvremena, Bajern je zapretio preko Upamekana, ali bez uspeha, što kao da je najavilo ono što će se dogoditi u 59. minutu susreta.

Mičel Vizer primio je loptu po desnoj strani terena, prevario Dejvisa i iz veoma teškog ugla loptu zakucao u mrežu Nojera koji nije mogao ništa.

Krenuo je Bajern na sve ili ništa, Tuhel je nedugo posle primljenog gola izvršio tri izmene, a prilike su propuštali Sane i Tel, pa se Verder odbranio od naleta i na kraju napravio senzaciju.

Na najveću radost Bajera iz Leverkuzena koji ostaje na sedam bodova više, ali tek utakmicu više od Bajerna koji ove sezone ne liči na ubedljiv i šampionski tim…