Obradović o „agresivnom“ Ledeju: „Bilo je još nekih, on nam je dao elan“

od strane | jan 29, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Partizan je poražen 88:86 u ukupno četvrtom „večitom derbiju“ ove sezone, drugom u AdmiralBet ABA ligi.

Uspeli su crno-beli da nadoknade minus 22 iz prvog poluvremena i da dođu u finišu gotovo do prilike za produžetak ili pobedu. Jagovo poganje na par sekundi do kraja je donelo slavlje domaćinu, a daleka trojka Avramovića nije ušla u koš.

Trener Partizana Željko Obradović je posle čestitke Crvenoj zvezdi na pobedi dao svoj viđenje duela.

„Dva različita poluvremena. Rano su stekli vođstvo i u tom ritmu je bilo prvo poluvreme. Reakcija tima u drugom poluvremenu je bila fantastična, odbrana, velika želja, ponosan sam na njih, čak smo i mogli da dobijemo utakmicu, šut Avramovića, pre toga par promađenih penala. Čestitam igračima na tome, kao što čestitam i Zvezdi na pobedi koja je ovog puta bila takva kakva je bila. Zanimljiva utakmica u smislu da smo mi dominirali u drugom, oni u prvom poluvremenu, pa smo se vratili, imali šanse. Ima još nekih detalja utakmice o kojima ne bih baš sada, njih ćemo pogledati sve lepo na miru pa ćemo izanalizirati i videti šta se tačno događalo“, rekao je Obradović na uvodnom izlaganju prilikom konferencije za medije.

Veliki preokret u igri Partizana u prve i poslednje dve deonice meča. Na poluvremenu su sami bili svesni šta ne valja.

„I oni su bili svesni slike koju su ostavili i to je uticalo na njih. Ogromna razlika u agresivnosti i mnogo bolje čitanje odbrane Zvezde“, odgovorio je Obradović na pitanje da li im je i šta poručio u svlačionici.

Na kostataciju da je Zek Ledej bio previše „agresivan“, Obradović ističe da je on sankcionisan sa dve tehničke greške, ali da je pružio veliku enerigju ekipi.

„Sudije su mu svirale tehničke greške i bio je sklonjen sa terena. On je dao elan ekipi. D