Potop srpskih juniora protiv Portugalije, Evropsko prvenstvo ostaće samo san!

od strane | mar 28, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Juniroska fudbalska rerpezentacija Srbije neće igrati na Evropskom prvenstvu za igrače do 19 godina ovog leta u Severnoj Irskoj.

„Orlići“ su posle poraza u prvom kolu kvalifikacionog turnira od Danske od 3:1 večeras još ubedljivije izgubili od Portugalije. Bilo je čak 4:1 za Portugalce i tako izgubili sve šanse da se plasiraju na kontinentalnu smotru kolo pre kraja kvalifikacija.

Portugalci su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu. Domaćina kvalifikacionog turnira u vođstvo je doveo napadač Vivaldo Semedo u 26. minutu, da bi njegovog kolega u špicu Rodrigo Ribeiro udvostručio prednost svoje selekcije u nadoknadi prvog dela.

Još teže za izabranike selektora Radovana Krivokapića postalo je nakon sata igre kada je Semedo postigao svoj drugi gol na meču, treći za Portugalce, a pravu katastrofu Srbiji je naneo  Manuel Mendonka 20. minuta pre kraja.

Četiri minuta pre kraja Srbija je ostala sa igračem manje, a direktan crveni karton dobio je defanzivac Dinama iz Moskve Milan Majstorović.

Ipka, sa desetoricom „orlići“ su postigli barem „počasni“ pogodak preko kapitena Aleksandra Stankovića u 93. minutu.

U poslednjem kolu Srbija će igrati protiv Grčke, dok će Portugalija i Danska u međusobnom duelu odlučiti o putniku na EURO.