Selta neće u Segundu, Almerija već može da se sprema za nju!

od strane | mar 2, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Selte savladali su Almeriju sa 1:0 u prvom meču 27. kola španske Primere.

U duelu dve ekipe koje se bore za opstanak u eliti, ako se to uopšte može reći za goste, slavio je kvalitetniji tim.

Ekipa trenera Rafaela Beniteza povela je u 21. minut kada je Žonatan Bamba posle dobre akcije zatresao mrežu Almerije, ali je posle gledanja VAR-a ustanovljeno da je pogotku prethodio ofsajd, zbog čega je poništen.

Ključni momenat na meču dogodio se u 65. minutu kada je levi bek Almerija Bruno Langa kao poslednji igrač u odbrani grubo startovao nad protivničkim igračem i dobio direktan crveni karton, tako doveo svoj tim u nezavidan položaj u finišu utakmice.

Samo osam minuta trebalo je domaćinu da iskoristi brojčanu prednost. Nekadašnji defanzivac Barselone Oskar Mingeza povukao je loptu napred, šutirao sa distance i pogodio za radost na Balearima.

Srpski internacionalac u redovi Selte Mihailo Ristić večeras nije igrao zbog povrede.

Klub iz Viga je ovom pobedom došao do 24 boda i nalazi se na 16. mestu, dok je Almerija ubedljivo poslednja sa samo devet poena, čak 15 manje od pozicije koja bi je zadržala u Primeri.