Spaleti definitivno promenio formaciju pred EP, Italija savladala i Ekvador

od strane | mar 28, 2024 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

Fudbaleri Italije pobedili su Ekvador sa 2:0, u prijateljskom susretu koji je odigran u Nju Džersiju.

Na taj način su aktuelni šampioni Evrope na najbolji mogući način odradili ovu martovsku turneju po SAD-u, pošto su pre tri dana u Majamiju bili bolji i od Venecuele rezultatom 2:1.

Selektor Lućano Spaleti je na ova dva meča implementirao novu formaciju i Italijane je vratio na 3-5-2 sa onih Manćinijevih 4-3-3. Sada „Azuri“ igraju nešto što otprilike igra i ekipa Intera, na čijim fudbalerima se i bazira ova selekcija, pa ćemo ih na Euru verovatno gledati u tom sistemu.

Protiv Ekvadora su sa tribina imali veliku podršku svojih sunarodnika koji žive u Njujorku i okolini i poveli su već u trećem minutu.

Slobodan udarac je sa nešto više od 20 metara od gola sa desne strane izveo Di Marko i pogodio „živi zid“, a lopta se odbila pravo na nogu Lorencu Pelegriniju, koji je stajao pored Di Marka. Usledio je fantastičan šut kapitena Rome, koji je postigao efektan pogodak, za 1:0.

Taj rezultat bio je na snazi sve do 94. minuta, kada je vezista Intera Nikolo Barela postavio konačnih 2:0, na asistenciju Bolonjinog krilnog napadača Rikarda Orsolinija.

Bila je to sjajna tranzicija Italije, koja se desila usred napada Ekvadoraca, koji su pokušavali da dođu do izjednačenja. Orsolini je „gurnuo“ loptu u prazan prostor, Barela je istrčao ovu akciju kao da je prvi minut, izašao sam pred golmana Buraija i rutinski ga matirao.

Italijane u junu, uoči samog Eura čekaju prijateljski dueli sa Turskom i Bosnom i Hercegovinom, a odbranu titule u Nemačkoj počeće takmičenjem u strahovito jakoj grupi B, gde su još selekcije Španije, Hrvatsk