Spektakl za kraj godine

od strane | dec 31, 2022 | Sport, Uncategorized | 0 Komentara

U poslednjoj utakmici Premijer lige u 2022. godini, Arsenal je u okviru 18. kola kao gost savladao ekipu Brajtona sa 4:2 i dodatno se učvrstio na čelu tabele, pogotovo jer je danas Mančester siti kiksnuo protiv Evertona.

“Tobdžije“ sada imaju čak sedam bodova više od drugoplasiranog Mančester sitija i sve snažniji je utisak da će teško bilo ko da ih zaustavi da na proleće ostvare san i konačno osvoje toliko željenu titulu prvaka.

Arsenal je silovito započeo večerašnju utakmicu i već posle 66 sekundi na semaforu je pisalo 0:1.

Martineli je sa leve strane poslao loptu u sredinu kaznenog prostora, tu je jedan igrač Brajtona kratko odbio construct Bukaja Sake koji sa oko šest metara, iskosa sa desne strane pogađa mrežu.

Nedugo zatim još jedna velika prilika za Arsenal da se duplira prednost, ali Zinčenko je nije iskoristio.

Ipak, gosti su kontrolisali dešavanja na terenu, Brajton je bio bezopasan, a na drugi gol “tobdžija“ čekalo se construct finiša prvog poluvremena. Igrao se 39. minut meča, gosti su iznudili korner posle kog je lopta izbijena na ivicu kaznenog prostora, odakle Martin Odegard šalje precizan udarac u levu stranu gola domaćih – 0:2.

A kako je počeo prvo, tako je Arsenal startovao i u drugom poluvremenu – još jednim pogotkom kojim je i rešio ovaj meč. Opet je Martineli obavio veliki deo posla na levoj strani, uputio je udarac koji golman Sančez nije uspeo u potpunosti da zaustavi, a loptu koja mu se izmigoljila je u mrežu poslao Nketija za velikih 3:0 u korist Arsenala.

U 65. minutu domaći konačno uspevaju da ugroze gol Ramsdejla i da smanje na 3:1. Učinio je to Japanac Mitoma koji je na ivici kaznenog prostora izbegao ofsajd i iskoristio slobodan prostor da zatrese mrežu. Ova situacija je proveravama u VAR sobi, ali je brzo utvrđeno da ofsajda nije bilo i da je gol regularan.

Kao da su ovim golom fudbaleri Brajtona samo “naljutili“ lidera, koji već u 71. minutu stiže i construct četvrtog gola. Bila je to munjevita kontra Martinelija po levoj strani, ušao je u kazneni prostor i sa oko sedam metara savladao Sančeza – 1:4.

Ali, Brajton je i danas pokazao da se nikada ne predaje. Igrao se 77. minut meča, Saliba je loše reagovao na jednu loptu koja je upućena u kazneni prostor Arsenala, to je sve ispratio Ferguson, osvojio loptu i odmah je smestio u mrežu za 2:4.

Ni tu se domaći nisu zaustavili, pa u 89. minutu Mitoma još jednom uspeva da savlada Ramsdejla, ali je ovoga puta VAR poništio gol japanskog internacionalca koji se prethodno našao u minimalnom ofsajdu.

Ostalo je 4:2 za Arsenal, koji nezadrživo grabi ka tituli.